Kezdőoldal Hírek Archív Hírek
VIII. Civil Kulturális Börze PDF Nyomtatás E-mail
A Békéscsabai Civil Szervezetek Szövetsége a hagyományokhoz híven, a korábbi eredményekre és sikerekre alapozva az idén is meg kívánja rendezni, a

VIII. Civil Kulturális Börzét

A civil szervezetek olyan közösségi és kulturális értékeket ápolnak tevékenységükkel, melyek rámutatnak a civil szféra jelentőségére, szükségszerűségére. A börze idei megrendezésével is ezt szeretnénk erősíteni.

A VII. Civil Kulturális Börze helyszíne: Ifjúsági Ház (Békéscsaba, Derkovits sor 2.)
Időpontja: 2007. november 16-17. (péntek és szombat)

„Az erős civil társadalom a demokratikus társadalomszerveződés alapja és fokmérője. Fontos, hogy a civil szervezetek a közéleti gondolkodás közegébe vonják be az állampolgárokat, terepet adjanak a közvetlen, részvételi demokráciának. A civil szervezetek a társadalmi integráció, a kohézió, az emberi szolidaritás, az öntevékenység és társadalmi felelősségvállalás hatékony műhelyei.
E gondolatok szellemiségében szervezi a Csabai Civil Szervezetek Szövetsége a Civil Kulturális Börzét ebben az évben. Reméljük, hogy a különböző szakmai programok, bemutatók, előadások lehetőséget adnak a bemutatkozásra, az információk bővítésére, a kapcsolatok építésére, az értékes eszmecserékre.”

Az egynapos programban főként Békés, Bács-Kiskun és Csongrád megye civil szervezetei kapnak lehetőséget a bemutatkozásra:

Előadó művészet (Bármely előadó művészeti ágból várunk jelentkezőket!)
Kiállítás (Képek, írásos anyagok a civil szervezetek életéből, illetve képzőművészeti alkotások bemutatása.)

formájában.

A résztvevő fellépők, és kiállítók munkáját neves művészeti szakemberekből álló zsűri fogja elbírálni.
(Egy civil szervezet által előadott produkció műsorideje maximum 8 perc lehet.)
A legjobbnak ítélt produkciók díjazásban részesülnek és lehetőséget kapnak a Civil Gálán való bemutatkozásra.
Részvételi díj nincs!

Szakmai fórumaink ebben az évben is a civil szférát leginkább foglalkoztató aktuális témákban, neves előadókkal kerülnek megrendezésre.

Rendezvényünk részletes programját civil szervezeteink részére a későbbiekben megküldjük.

Amennyiben felkeltettük az érdeklődését és részt kíván venni a VIII. Civil Kulturális Börzén, kérjük, a mellékelt jelentkezési lap kitöltésével faxon, e-mailben vagy postai úton jelezze számunkra.

Postacímünk: 5601 Békéscsaba, Pf. 200.
Tel./Fax: 66/451-163

Jelentkezési lap itt letölthető!
Jelentkezési határidő: szeptember 30.

A rendezvénnyel kapcsolatban további információ kérhető:
Általános információ: Győri-Dani István (70/278-45-52)
Kiállítással kapcsolatos információ: Herczegné Szabó Mariann (30/582-22-12)
Színpadi produkcióval kapcsolatos információ: Csányi Emese (30/469-43-55)

Kezdőoldal Hírek Archív Hírek