Kezdőoldal Hírek Archív Hírek
Mozgáskorlátozottak Dél-Alföldi Regionális Egyesülete PDF Nyomtatás E-mail

5700 Gyula, Kulcs utca 7.
Alapítás éve: 1981
Adószám: 19741176-1-04
Forma:
kiemelten közhasznú szervezet
Telefon:
(66)-468-060, (66)-361-767
Fax:
(66)-468-060
E-mail:
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Web:
 
Képviselő:
Gál Ottó


A szervezet tevékenységének, céljainak bemutatása:
A Mozgáskorlátozottak Dél-alföldi Regionális Egyesülete régiónk 31 településén 10 900 taggal működik. Tevékenységünk: a sorstársak lakás akadálymentesítésre irányuló ügyintézés, akadálymentes környezet kialakítása, érdekvédelmi, érdekképviseleti munka végzése, az élő sorstársak segítése, esélyegyenlőség biztosítása, képzés, sporttevékenység, kulturális tevékenység, kapcsolattartás és kölcsönös együttműködés a régió civil szervezeteivel, és a más betegség csoportba tartozó szervezetekkel és települési önkormányzatokkal, kistérségekkel. 2008. évtől akkreditált munkáltatóként foglalkoztatunk megváltozott munkaképességű munkavállalókat. Rendszeresen szervezzük régiónkban az ortopéd szakorvos biztosítása mellett az orvos-beteg találkozókat. Rendelkezünk akadálymentesített iskola centrummal, amiben időnként nyereségmentesen lehetőséget biztosítunk más civil szervezetek részére képzések megrendezésére.
A MEOSZ 2008. évet a fogyatékkal élő fiatalok évének nyilvánította, ennek szellemében egyesületünk is megalapította a régió regionális ifjúsági szervezetét. Külső pályázatíró segítségével az NCA pályázataiban aktívan részt veszünk.
A 164/1995 XII. 25-i többször módosított kormányrendeletet, amit a MEOSZ országos szövetsége adott ki, melyet egyesületünk maximálisan betart. Önálló Életviteli központunkat az igénybevevő, illetve a külső környezet felé továbbra is nyitva áll melynek szlogenje ”Esélyegyenlőség, együttműködés, nyitottság, őszinteség, önkétesség, önállóság, ingyenesség, akadálymentes környezet.„ A frissen mozgásképtelenné vált /amputált/ sorstársaknak „révész szolgálat”működtetése, lelki tanácsadás. Egyesületünk felvállalta a nyugdíjasok részére az „ezüst nyár” üdülési csekk igénylés adminisztrációját és az igénylések öszzegyűjtését, annak csoportos továbbítását a MAGYAR NEMZETI ÜDÜLÉSI ALAPÍTVÁNY részére. Egyesületünk kevés anyagi forrással rendelkezik, pályázatokból, tagdíjból, szja.1% felajánlásából tartjuk fenn magunkat.
Tisztelt Adózó!
Adójának felajánlása esetén szervezetünk a következő tevékenységekre, szolgáltatásokra fordítaná a beérkező összeget:
 
  • Működési, fenntartási költségekre
 
 
Kezdőoldal Hírek Archív Hírek