Kezdőoldal Bemutatkozás Tagszervezetek ÉFOÉSZ Békés Megyei Egyesülete
ÉFOÉSZ Békés Megyei Egyesülete PDF Nyomtatás E-mail
5600 Békéscsaba, Széchenyi u.4.
Alapítás éve: 1981.
Adószám: 18390076-1-04
Forma: Egyesület
Telefon: 20/319-3591
Fax: -
Web: -
Képviselő: Schriffertné Locskai Henriett
A szövetség az értelmi fogyatékos személyt nevelő, gondozó családok, gyógypedagógusok és más segítő szakemberek önszerveződésével alakult meg 1981-ben olyan közhasznú tevékenységet ellátó szervezetként, melynek elsődleges célja az értelmileg sérült embertársaink érdekeinek képviselése és védelme a csecsemőkortól az időskorig, a törvényalkotás folyamatában és a működő jogi fórumokon egyaránt.

Szövetségünk kiadványokkal, újságokkal, rendezvényekkel, tudományos eredményekről való tájékoztatással, jogi, nevelési, életviteli tanácsadással segíti a szülőket gyermekeik helyzete, igénye, jövője kérdéseinek jobb megismerésében és megítélésében.

Az ÉFOÉSZ – nek nagy szerepe volt az esélyegyenlőségi törvény megszületésében.
1998. óta az ÉFOÉSZ kiemelkedően közhasznú szervezet

Bankszámlaszám: 11733003-20115553