Kezdőoldal Hírek XIII. Civil Kulturális Börze
XIII. Civil Kulturális Börze PDF Nyomtatás E-mail

Eltelt egy év és a Civil Szervezetek Szövetsége idén is megrendezi a

Civil Kulturális Börzét,

mely az elmúlt tizenhárom év alatt a régió legnagyobb civil seregszemléjévé nőtte ki magát. A rendezvény idén november 9-10-én kerül sorra. Az első napon hagyományosan a civil szakmai napot tartunk, míg a kulturális fellépések és a civilek sokszínű munkáját bemutató kiállítás másnap, 10-én, szombaton lesz.

A szakmai napon idén is olyan témákat kívánunk érinteni, melyek közvetlenül és alapvetően határozzák meg a civil szervezeti létet. Mindannyian éljük az új Civil Törvény és a Nemzeti Együttműködési Alap első évét. A tavalyi börzén arról beszéltünk, hogy milyen változások lesznek várhatók. Idén arról kell beszélnünk, hogy mit lehet tenni ebben a radikálisan megváltozó környezetben?

Időpont: 2012. november 9. péntek
Helyszín: Békés Megyei Kormányhivatal nagyterme, Békéscsaba, Derkovits sor 2.

A szakmai nap tervezett programja:
13.00 - 13.30 Regisztráció
13.30 - 13.45 A szakmai napot megnyitja Gólya Pál a Civil Szervezetek Szövetsége elnöke
13.45- 14.30 Az új civil törvény: tudnivalók, vélemények és tapasztalatok, Előadó: Móra Veronika, az Ökotárs Alapítvány igazgatója
14.30 - 15.15 Civil szolgáltatók és szolgáltatások Békés megyében - kerekasztal beszélgetés a megyei civil szolgáltatókkal:
- Kisné Zsigovits Erzsébet, Civil Szervezetek Szövetsége, Békéscsaba
- Bokros Éva, Civil Információs Centrum, Orosháza
- Kiss József, Gyulai Civil Szervezetek Szövetsége
- Smiriné Kokauszki Erika, Civil Ház, Mezőberény,
- Ambrus Szilvia, Körös-sárréti Civil Szervezetek Szövetsége, Szeghalom
- Hévizi Róbert, Körös-szögi Civil Fórum Egyesület, Szarvas

15.30 - 16.00 Túlélési praktikák civil szervezetek részére - a pályázatokon innen és túl....
Előadó: Vágvölgyi Gusztáv, Inspi-Ráció Egyesület
Előadó: Koszecz Sándor, Életfa Kulturális Alapítvány

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Kezdőoldal Hírek XIII. Civil Kulturális Börze