Kezdőoldal
1 % Adatbázis



Nyújtsd Segítő Kezed Alapítvány PDF Nyomtatás E-mail
5600 Békéscsaba, Degré u. 59.
Alapítás éve: 1991.
Adószám: 19060404-2-04
Forma: Közhasznú alapítvány
Telefon: (66) 453-806
Fax: (66) 453-806
E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Web: -
Képviselő: Görbediné Boncza Katalin (kuratóriumi elnök)

Alapítványunkat 1991-ben hozták létre a Békés Megye Fogyatékosok Ápoló- Gondozó Otthonának dolgozói az intézményben lakó sérült gyermekek és fiatalok életminőségének javítása céljából. Szervezetünk segíti az itt élő értelmi-, mozgás- és halmozottan sérült emberek habilitációját – rehabilitációját. Támogatásoknak köszönhetően tárgyi eszközöket szerzünk be, valamint kulturális, sport, és szabadidős rendezvényeken való részvételt biztosítunk az intézményben ellátott gyermekek, és fiatalok számára. Alapvető feladataink közé tartoznak továbbá a kirándulások, üdültetések szervezése, az intézményi életen kívüli élet megismertetésének támogatása. Nagy hangsúlyt fektetünk a sérült gyermekek, és fiatalok ép társadalomba való integrálódására, ezért egyre több olyan programot szervezünk számukra, mely az intézményen kívül valósul meg.
2007-től az alapító intézmény neve megváltozott, Békés Megyei Szociális, Gyermekvédelmi, Rehabilitációs és Módszertani Központ néven megyei integrált intézménnyé vált. Ezzel a Békés megyei területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat munkáját is az intézmény látja el. A nevelőszülőknél elhelyezett, valamint a megye egész területén működő gyermekotthonokban élő kiskorúakkal együtt immár több, mint 600 gyermek, és fiatal mindennapjainak megkönnyítése a feladatunk.
Próbáljuk az intézményekben dolgozó szakemberek munkáját, a lakóink életkörülményeit minél nagyobb arányban javítani, igyekszünk pályázatok útján fejlesztő eszközökkel, háztartási, és szórakoztatói elektronikai felszerelésekkel ellátni minden területet.
Alapítványunk 1999-ben egy védett munkahelyet hozott létre Békéscsabán kertészeti és szárazvirág-kötészeti tevékenységgel. A tíz éve működő kertészetünket jól ismerik már a békéscsabaiak, sőt megyeszerte hívnak bennünket, virágot árusítani. A virágvásárainkon jó minőségű, viszonylag olcsó termékekkel jelenünk meg, ezáltal széles réteg ismeri meg a kertészeti tevékenységünk mellett alapítványunk célkitűzéseit is, találkozhatnak a sérült fiatalokkal. Jelenleg 30 fő rehabilitációs intézményben élő, és nappali ellátást igénybe vevő értelmi- és mozgássérült fiatalt tudunk foglalkoztatni. Kertészetünk fő tevékenysége az évelő- és sziklakerti növények termesztése, de tavasszal, balkonnövényekkel, egynyári palántákkal , ősszel pedig cserepes dísznövényekkel is meg tudunk jelenni a piacon. Minden évben bővül szolgáltatásaink köre, mivel az uniós pályázataink eredményeként folyamatos munkát kell biztosítani a projektjeinkben résztvevő megváltozott munkaképességű munkavállalóknak. Projektjeinkben nagy hangsúlyt helyezünk a megváltozott munkaképességű, és fogyatékos dolgozóink képzésére is. 2008-ban sikeresen zárult a HEFOP-1.3.1 „EGYENLŐ ESÉLYEK” A megváltozott munkaképességű, és fogyatékossággal élő nők munkaerő-piacra való visszatérésének ösztönzése című projektünk, amely során 20 megváltozott munkaképességű nő számára biztosítottunk parkgondozói, illetve dísznövénytermesztői képzést. Ennek a programnak a folytatásaként vált kertészetünk akkreditációval rendelkező foglalkoztatóvá, így a Dél-alföldi Regionális Munkaügyi Központ bértámogatásának köszönhetően 4 fő megváltozott munkaképességű munkavállalót foglalkoztatunk. Jelenleg is futó programunk az „ESÉLY A MUNKÁHOZ” címet viseli. A TÁMOP-1.4.1/1 keretein belül ez az alternatív képzési, és foglakoztatási modell Békés megyében élő megváltozott munkaképességű nők, és értelmi sérült fiatalok számára biztosít esélyt a nyílt munkaerő-piacon. Előzetes kutatásaink eredményeként a projektbe bevont 24 fő takarító, valamint virágkötő OKJ-s képzésben részesül, melyet egyénre szabott, speciális mentorálás is kiegészít.
 
 
Tisztelt Adózó!
Adójának felajánlása esetén alapítványunk a következő tevékenységekre, szolgáltatásokra fordítaná a beérkező összeget:
 
  • Az adományokat a Békés Megyei Szociális, Gyermekvédelmi, Rehabilitációs és Módszertani Központ, különböző szolgáltatásait igénybe vevő gyermekeknek és fiataloknak ajánljuk fel
  • Fejlesztőeszközök, játékok, könyvek vásárlására
  • Életmentő eszközök beszerzésére
  • Mindennapi használati tárgyak beszerzésére (bútorok, ágyneműk, híradástechnikai eszközök, háztartási gépek)
  • Kirándulások, táborozások szervezésére, lebonyolítására
  • Sportesemények, koncertek belépőinek finanszírozására, mozijegyekre
  • Képzésekre, továbbtanulási lehetőségek igénybevételére
 
 
Mentálhigiénés Egyesület PDF Nyomtatás E-mail
5630 Békés, Brassói u. 1.
Iroda: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 2. III. 301.
Alapítás éve: 2000.
Adószám: 18383953-1-04
Forma: Kiemelten közhasznú egyesület
Telefon: (66) 547-503
Fax: -
E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ; bekesmertek@bekesnet.hu
Web: http://www.mentalhigiene.eletmód.hu
Képviselő: Szűcs Judit

Az egyesület, alapítvány tevékenységének, céljainak bemutatása:
A pszichiátriai betegek, a szenvedélybetegek és hozzátartozóik, segítőfoglalkozásúak részére hiánypótló lakossági szolgáltatások bevezetése érdekében jött létre a szakmai szervezetünk. Kiemelkedően közhasznú szervezetként hazai és Európai Uniós pályázati forrásokból működünk a békéscsabai és a békési kistérségben. Kísérleti projektekben fejlesztjük ki a megváltozott egészségi állapotú emberek állapotfelmérési, munkaerő-piaci rehabilitációjukat segítő pszichoszociális és utógondozási módszereket. Erősségünk a szükségleteket kielégítő lakosság-közeli szolgáltatások, a csoport és közösségi munka módszerei, a gyermek-ifjúsági munka, a több kistérségre kiterjedő hálózati csapatmunka, a szakmaiság, a kreativitás, az innovativitás. Alternatív közösségi tereket működtetünk Békésen és Békéscsabán. Koordináljuk a Békés Városi KEF-et. Az ügyfeleink ép készségeire és képességére alapozó alternatív életstílus kialakításában, fenntartásában segítünk. Jelenleg 250 fő szenvedély és pszichiátriai beteg mentálhigiénés gondozását végezzük. Felnőttoktatási tevékenység keretében akkreditált továbbképzési programjaink vannak egészségügyi és szociális dolgozóknak, terepintézmény vagyunk (Ny. szám:. 00106-2009). Kortárs-képzést végzünk és önkénteseket is képzünk hálózati közösségi munkánk működtetése érdekében a saját fejlesztésű Támasz-Téka program keretében (Nyilvántartási szám 0930). 2006. január 01-től egyesületünk fenntartja Békés Mérték Közösségi Házat, mely intézmény közösségi szenvedélybeteg ellátás, pszichiátriai betegek közösségi ellátást végez a békéscsabai kistérségben. Alacsonyküszöbű szolgáltatás keretében: pihenő helyiség-kontakt klubot működtetünk a Békéscsaba MJV-tól közfeladat ellátására kapott ingatlanban. Pályázatok függvényében játszóházat működtetünk. Ártalomcsökkentő tevékenység keretében (pályázati támogatásokból végezzük): óvszer, vitamin, ásványvíz, ismeretterjesztés, partiszervíz szolgáltatás. Békés városban a Békési Mentálhigiénés Szolgálat keretében szenvedélybetegek és pszichiátriai betegek közösségi ellátását, 2010-től pszichiátriai nappali intézmény és szenvedélybetegek nappali intézményi ellátásokat is biztosítjuk, saját ingatlanban és folyamatban van az ügyfelek terápiás foglalkoztatásának az előkészítése. Eredményes pályázat után látjuk el a Dél-alföldi régió pszichiátriai és szenvedélybeteg ellátás szociális módszertani feladatait. Szakmai kiadványunk a Lélek-Tükör on-line módszertani hírlevél, a SZERTELENÜL ismeretterjesztő lakossági kiadvány. Aktív tagjai vagyunk az SZMI keretében működő országos pszichiátriai, addiktológiai munkacsoportnak. Több kutatásban veszünk részt, pl. Országos kutatás a pszichiátriai ellátás 2010-es helyzetképéről; Dél-alföldi régiós kutatás a szociális ellátásokban ellátott pszichiátriai/szenvedélybetegek életkörülményeiről.
 
Tisztelt Adózó!
Adójának felajánlása esetén egyesületünk a következő tevékenységekre, szolgáltatásokra fordítaná a beérkező összeget:
 
  • Biokertészeti terápiás foglalkoztatási tevékenységhez szerszám, kisgép és anyagbeszerzés
  • Kézműves szabadidős és terápiás foglalkoztatási tevékenységhez eszköz és anyagbeszerzés
  • Alternatív közösségi terek működtetéséhez anyagbeszerzés
  • Alternatív, elterelést szolgáló szabadidős, készségfejlesztő programokhoz anyagbeszerzés
  • Hátrányos helyzetű gyermekek-fiatalok programjainak megvalósításához anyagbeszerzés
  • CSALÁD-NET térítésmentes számítógép és internethasználat szolgáltatáshoz gépbeszerzés
 

 
Magyar - Lengyel Baráti Kulturális Egyesület PDF Nyomtatás E-mail
5600 Békéscsaba, Szent István tér 8.
Alapítás éve: 2000.
Adószám: 18383575-1-04
Forma: Közhasznú egyesület
Telefon: 66 - 638 - 008
Fax: 66 - 638 - 801
E-mail:  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. , Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Web: www.mlbke.hu
Képviselő: Máté László elnök
Egyesületünk tagjai között megtalálhatók a Békés megyében élő lengyelek, lengyel származású és lengyel gyökerekkel rendelkező személyek, valamint Lengyelországgal, a lengyel emberekkel és a lengyel kultúrával és történelemmel szimpatizáló magyarok egyaránt.
 
Alapcéljaink az alábbiakban foglalhatók össze:
-az itt élő lengyelek kulturális, nyelvi, társadalmi együttműködését biztosítjuk,
-a közös lengyel-magyar történelmi és kulturális hagyományokat ápoljuk,
- Békés megyében bemutatjuk a jelenlegi lengyel kultúrát, propagáljuk a lengyel turisztikai látnivalókat,
- a lengyel nyelv oktatása folyik érdeklődő diákok és felnőttek számára egyaránt,
- elősegítjük Békés megye településeinek lengyel testvérvárosi kapcsolatainak ápolását, bővítését (pl.: Békéscsaba - Tarnowskie Góry)
- "Ismerd meg Lengyelországot" cimmel évente ciklikus kirándulásokat szervezünk Lengyelország más-más vidékeire, 2010-ben Lublin és környéke szerepel a programban.
- Magyarországon lengyel vonatkozású emlékhelyeket keresünk fel évente, s ilyenkor a megemlékezés koszorúját is elhelyezzük egy-egy emlékhelyen.
- az Egyesületünk működteti a Chopin kórust, mely egyesületi tagokból és zeneszerető fiatalokból szerveződött 2006-ban. A műsoraikban magyar, lengyel és más nemzetek népdalai, klasszikus kórusművek, valamint egyházi ihletettségű művek szerepelnek. 2008-ban az Országos Kórusminősítő hangversenyen a kórus Arany fokozatot ért el. Rendszeresen fellép a városi rendezvényeken és több városban (Budapest, Szeged, Sátoraljaújhely, Szolnok, stb.) is kapott felkérést kiállítások megnyitóján és egyéb rendezvényeken való szereplésre.
- 2010. évben tervezzük megjelentetni a Lengyelek Békés Megyében c. kiadványt, valamint javaslatot tettünk közterület elnevezésére II. János Pál pápáról.
 
Egyesületünkhöz ezuton is várjuk azon személyek csatlakozását, akik érdeklődnek a felsorolt céljaink és tevékenységeink iránt! Várjuk továbbá jó hangú, kottát olvasni tudó, zeneszerető, elsősorban férfiak jelentkezését, akik szívesen énekelnének a Chopin kórusban.
 
 
 
 
 
 
 
Tisztelt Adózó!
Adójának felajánlása esetén egyesületünk a következő tevékenységekre, szolgáltatásokra fordítaná a beérkező összeget:
 
  • Kulturális programok megvalósítására
  • Chopin kórus működtetésére
  • Egyesületi könyvtár bővítésére
  • Lengyel nyelviskola működtetésére
  • Székhely működési költségeire
 
 
Közös Pont Egyesület PDF Nyomtatás E-mail
5600 Békéscsaba, Nagy Sándor u. 19.
Alapítás éve: 2004.
Adószám: 18389454-1-04
Forma: Közhasznú egyesület
Telefon: (66) 437-195
Fax: 70/9022-117
E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Web: http://w3.naput.hu/kozospont
Képviselõ: Koszecz Sándor

A hagyományos mûveltség tárgy- és szellemi kultúrájának népszerûsítése, a környezeti, szellemi, mûvészeti értékek hagyományainak feltárása, ismeretterjesztõ, oktatási tevékenységen keresztül.

 
 
Közoktatási Szakértők Békés Megyei Egyesülete PDF Nyomtatás E-mail
5600 Békéscsaba, Urszinyi Andor u. 1. Iroda: Illésházy u. 5. (bejárat a Tolnay u. felől) Alapítás éve: 2002. Adószám: 18385584-1-04 Forma: Közhasznú egyesület Telefon: (66) 328-864, (30) 369-1008, (66)444-825, (30)469-4355 Fax: (66) 328-864 E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ; kozok.szakertok@bekesnet.hu Web: Civil oldalon Képviselő: Dr Végh Lászlóné

Tisztelt Adózó!
Adójának felajánlása esetén egyesületünk a következő tevékenységekre, szolgáltatásokra fordítaná a beérkező összeget:
 
  • Tanácsadási alkalmak,
  • Szakmai napok,
  • Nevelés-módszertani tájékoztatók
  • Nevelés-módszertani tréningek
  • A sikeres életpálya-választásra való felkészülés segítése
  • Klubfoglalkozások szülőknek, pedagógusoknak
  • Aktuális kiadványok készítése
 
 
<< Első < Előző 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Következő > Utolsó >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Kezdőoldal