Kezdőoldal Bemutatkozás Tagszervezetek Békés Megyei Nyugdíjas Egyesületek Szövetsége
Békés Megyei Nyugdíjas Egyesületek Szövetsége PDF Nyomtatás E-mail

Címe: 5600 Békéscsaba, Dózsa György út 35.
Alapítás éve: 1997
Adószám: 18383630-1-04
Telefon:30/209-1705
E-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. , Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Web: www.bmnyesz.eoldal.hu
Képviselő neve: Szrenka Pálné

A Szövetség célkitűzései:
  • A Szövetség célja a nyugdíjasok érdekeinek védelme, beleértve társadalmi megbecsülésüket, anyagi helyzetüket, kulturális igényeiket.
  • Szorgalmazza a nyugdíjas állampolgárok összefogását, a nyugdíjas egyesületek, klubok, körök és egyéb nyugdíjas szervezetek alapítását és a Szövetséghez csatlakozásukat.
  • Támogatja a magyar és nemzetiségi szervezetek közötti együttműködést, a sokszínű magyar és nemzetiségi hagyományok, a nemzetiségi szervezetek és anyaországaik közötti kapcsolatok ápolását.
  • Tevékenysége során figyelemmel van más társadalmi rétegek jogos érdekeire. Kész minden demokratikus szervezettel együttműködni, de közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független, azoknak anyag támogatást nem nyújt.
A célkitűzések megvalósítása érdekében a Szövetség feladata:
  • A megyei nyugdíjasok társadalmi, szociális, egészségi, kulturális helyzetének elemzése és erről a közvélemény folyamatos tájékoztatása
  • A nyugdíjasok társadalmi, szociális, egészségi és kulturális helyzetének javítására irányuló javaslatok kidolgozása és erre az állami, önkormányzati és társadalmi szervek figyelésének felhívása
  • a nyugdíjasok helyzetét érintő jogszabályok, döntések, előkészítésben való részvétel, a nyugdíjasok jogait, helyzetét sértő rendelkezések, döntések elleni véleménynyilvánítás, tiltakozás
  • A nyugdíjasok önszervező tevékenységének támogatása
  • A nyugdíjas tagszervezetek egymás közötti és a megyei és országos szervezetek közötti kapcsolat biztosítása
  • Együttműködés kialakítása a különböző állami, önkormányzati társadalmi és egyéb szervekkel
Bankszámlaszám: 11733003-20100195